15 а-1=29 8 в+55=167 X+398=217*7

+5
Ответы (1)
  1. 11 июля, 02:16
    0
    1) 15•2-1=28

    2) 8•14+55=167

    3) х+398=217•7

    х+398=1519

    х=1519-398

    х=1121