А) (3 1/6 + 5 1/6 : 4 2/15) * 3/53

б) - 3 1/7 * (-8) - 2,9 : 0,1 + 11/21 : (-3 2/3)

+3
Ответы (1)
  1. 4 апреля, 21:40
    0
    А) 1) 5 1/6:4 2/15=31/6*15/62=5/4

    2) 3 1/6-5/4=19/6-5/4=38/12-15/12=23/12

    3) 23/12*3/53=23/212

    б) - 3 1/7 * (-8) = - 22/7 * (-8) = 176/7=25 1/7

    -2.9:0.1=-29

    25 1/7 - (-29) = 25 1/7+29=54 1/7

    11/21: (-3 2/3) = 11/21 * (-3/11) = - 1/7

    54 1/7 + (-1/7) = 54 1/7-1/7=54