4 5/6 х-2 5/6 х=24; 3 1/8*2/5*1 1/15; (4 1/5-3 1/3) * 3 3/4+1/4

+1
Ответы (1)
  1. 1 июля, 07:34
    0
    4 5/6 х-2 5/6 х=24;

    2 х = 24,

    х = 12,

    3 1/8*2/5*1 1/15 = 25/8 * 2/5 * 16/15 = 4/3 = 1 1/3;

    (4 1/5-3 1/3) * 3 3/4+1/4 =

    = (21/5-10/3) * 15/4+1/4 =

    = (63/15-50/15) * 15/4+1/4 =

    = 13/15*15/4+1/4 =

    = 13/4+1/4 =

    = 14/4 = 7/2 = 3 1/2