5 5,7 + (y-8 2,7) = 10 6,7

+1
Ответы (1)
  1. 27 августа, 16:13
    0
    55,7y-4606,39=106,7

    55,7y=106+4606,39

    55,7y=4712,39

    y=4712,39/55,7

    y≈84,60