4 1/3 * 5+2,4: (-0,1) - 14/15:1 2/5 = Помогите

+2
Ответы (1)
  1. 5 июля, 21:12
    0
    =-3

    1) 4 1/3*5=13/3*5=65/3=21 2/3

    2) 2,4: (-0,1) = - 24

    3) 14/15:1 2/5=14/15:7/5=14/15*5/7=2/3

    4) 21 2/3 + (-24) = 21 2/3-23 3/3=-2 1/3

    5) - 2 1/3-2/3=-3