1) - (-27+63) + 0,75=

2) 375 - (-2) + (-37) - (-32) =

3) - 14,2 + (-27,3) - (- (-34+0,25)) + 3,09=

+4
Ответы (1)
  1. 7 сентября, 08:41
    0
    1) - (-27+63) + 0,75=27-63+0.75=-35.25

    2) 375 - (-2) + (-37) - (-32) = 375+2-37+32=372

    3) - 14,2 + (-27,3) - (- (-34+0,25)) + 3,09=-14.2-27.3-34+0.25+3.09=-72.16