10 + (6 1/4-5 3/8) : 5/16 - (3 1/4-2 3/10) : 4/5=

+1
Ответы (1)
  1. 1 мая, 01:21
    0
    =10 + (3 1/2-15/8) * 16/5 - (3/4-3/5) * 5/4=10 + (3/2-15/8) * 16/5-3/20*5/4=10-3/8*16/5-3/4*1/4=10-3 2/5-3/16=10-6/5-3/16=689/80=8 49/80