Odno cislo na 4 edinicy menshe drugogo, a ih summa ravna 12

+2
Ответы (1)
  1. 5 апреля, 00:27
    0
    X + 4 = y

    x + y = x + x + 4 = 12

    2x + 4 = 12

    2x = 8

    x = 4

    y = x + 4 = 4 + 4 = 8

    Ответ: 4 и 8