A vot tut s drobiami? kak ih preobrazovat i rewit? (2x-4) * 1/3=12

+3
Ответы (1)
  1. 13 августа, 00:45
    0
    (2 х-4) * 1/3=12

    2 х-4=12:1/3

    2 х-4=12*3

    2 х-4=36

    2 х=36+4

    2 х=40

    х=20