9/1-1

12/5-1

30/3-1

1-2/3

+5
Ответы (1)
  1. 25 мая, 07:12
    0
    9/1-1=9-1=8

    12/5-1=2 целых 2/5-1=1 целая 1/5

    30/3-1=10-1=9

    1-2/3=3/3-2/3=1/3