Истинно или ложно? 3/8=18/48; 6/54=1/9; 1/6=7/42; 5/18=20/72; 100/240=5/12; 4/5=16/25; 3/4=33/44; 42/49=6/7.

+3
Ответы (1)
  1. 19 августа, 04:01
    0
    3/8=18/48 истинно

    6/54=1/9 истинно

    1/6=7/42 истинно

    5/18=20/72 истинно

    100/240=5/12 истинно

    4/5=16/25 ложно

    3/4=33/44 истинно

    42/49=6/7 истинно