A)

- (-3,64 - (-3,72)) + 6,47=

Б)

- (- (-0,37 + (-7,96))) - 3,1=

+1
Ответы (1)
  1. 14 июля, 20:00
    0
    А) - (-3,64 - (-3,72)) + 6,47 = - (-3,64+3,72) + 6,47=-0,08+6,47=6,39

    Б) - (- (-0,37 + (-7,96))) - 3,1 = - (- (-8,33)) - 3,1=-8,33-3,1=-11,43