1. 6 3/11: (9 3/8-7 1/2+11/20+3 23/40) * 5 1/2*1 15/23;

+2
Ответы (1)
  1. 13 марта, 12:25
    0
    6 3/11: (9 3/8-7 1/2+11/20+3 23/40) * 5 1/2*1 15/23 = 1 220/407

    1. 9 3/8-7 1/2=2 (3/8-1/2) = 2 (3-4/8) = 2 (-1/8) = 1 7/8

    2. 11/20+3 23/40=34 (11/20+23/40) = 34 (22+23/40) = 34 45/40=35 1/8

    3. 1 7/8+35 1/8=37

    4. 6 3/11:37=69/11:37=69/407

    5. 69/407*5 1/2=69/407*11/2=69*11:407*2=

    =759/814

    6. 759/814*1 15/23=759/814*38/23=759*38:

    :814*23=627/407 = 1 220/407