А) 11/24 : 5/18 =

б) 11/24 - 5/18 • 9/20 =

+2
Ответы (1)
  1. 19 июня, 13:42
    0
    А) 11 * 18 / (24 * 5) = (11 * 3) / (4 * 5) = 33/20=1,65

    б) 11/24 - ((5 * 20) / (18 * 9)) = 11/24 - (50/81) = (891-1200) / 1944 = - 309/1944