10 1/4-61/5. 21 15/16-19 3/125

+2
Ответы (1)
  1. 4 ноября, 21:15
    0
    10 1/4 - 6 1/5 = 41/4 - 31/5 = 205/20 - 124/20 = 81/20 = 4 1/20

    21 15/16 - 19 3/125 = (21-19) + (15/16-3/125) = 2 + (1875/2000 - 48/2000=

    = 2 1827/2000