Задачка"1: (2•3) + 1: (3•4) + ... + 1: (2013•2014) + 1: (2014+2015)

+2
Ответы (1)
  1. 2 июня, 01:51
    0
    1: (2•3) + 1: (3•4) + ... + 1: (2013•2014) + 1: (2014*2015) = 1/2-1/3+1/3-1/4 + ... + 1/2014-1/2015=1/2-1/2015=2013/2015