Разложите на множители 15 а^3b-3ab^3

+3
Ответы (2)
  1. 5 сентября, 07:57
    0
    15 а^3b-3ab^3=3ab (5a^2-b^2) = 3ab * (√5a-b) (√5a+b)
  2. 5 сентября, 09:07
    0
    15 а^3 b - 3 a b^3 = 3 a b • (5a^2 - b^2)