Сравните 20% от 70 или 70% от 20?

+5
Ответы (2)
  1. 1 июля, 21:07
    0
    1) 70 * 20% = 70 * 0,2 = 14 это 20% от 70

    2) 20 * 70% = 20 * 0,7 = 14 это 70% от 20

    3) 14 = 14
  2. 1 июля, 22:00
    0
    Равны.

    а процентов от б равно б процентов от а при любых а и б