60+30:3 = ...,70-80:40, (17+9) * 3+8 = ...,18 + (12+5) * 4 = ...

+1
Ответы (1)
  1. 21 июня, 02:50
    0
    1) 60+30:3=60+10=70

    2) 70-80:40=70-2=68

    3) (17+9) * 3+8=26*3+8=78+8=86

    4) 18 + (12+5) * 4=18+17*4=18+68=86