Известь - три части

лак - 2 части

мука - 2 части

Всего: 0,28 кг.

Решение:

+1
Ответы (1)
  1. 10 апреля, 08:47
    0
    3+2+2=0,28

    7 частей=0,28

    1 часть=0,28/7=0,04 кг

    Известь - 0,12 кг

    Лак-0,08 кг

    Мука-0,08 кг

    Проверка: 0,08+0,08+0,12=0,28