Вычислите значение суммы 1) - 126+26 + (-72) 2) - 89 + (-11) + 273 3) (-73) + 873+88 4) 105 + (-65) + (-75)

+2
Ответы (1)
  1. 18 апреля, 08:09
    0
    1) - 126+26=-100

    -100-72=-172

    2) - 89-11=-100

    -100+273=173

    3) - 73+873=800

    800+88=888

    4) 105-65=40

    40-75=-35