4 2/3-2,8: (0,6+1/15)

+1
Ответы (1)
  1. 18 апреля, 09:24
    0
    4 2/3 - 2,8 : (0,6 + 1/15) = 7/15

    1) 0,6 + 1/15 = 6/10 + 1/15 = 18/30 + 2/30 = 20/30 = 2/3

    2) 2,8 : 2/3 = 28/10 : 2/3 = 28/10 * 3/2 = 14/10 * 3/1 = 42/10 = 21/5 = 4 1/5

    3) 4 2/3 - 4 1/5 = 4 10/15 - 4 3/15 = 7/15