Упростите

-х * (2 у+7) + 7 * (х-4 ху)

+4
Ответы (1)
  1. 15 декабря, 07:54
    +1
    -х * (2 у+7) + 7 * (х-4 ху) = - 2 ху-7 х+7 х-28 ху = (-2-28) ху=-30 ху