Упростите 9y-3x-7y+4x 136 + (6b+1) - (6-5). 6 (3a+5) - 7

+3
Ответы (1)
  1. 17 марта, 00:20
    0
    9 у-3 х-7 у+4 х=2 у+х

    136 + (6b+1) - (6-5) = 136+6b+1-6+5=136+6b

    6 (3a+5) - 7=18a+30-7=18a+23