Упростите выражение:

13b+19b

44b-37d

34n+n

127q-q

36y-19y+23y

49a+21a+30

+1
Ответы (2)
  1. 6 мая, 04:21
    0
    13b+19b

    (13+19) b

    32b

    44b-37b

    (44-37) b

    7b

    34n+n

    34n+1n

    (34+1) n

    35n

    127q-q

    127g-1g

    (127-1) g

    126g

    36y-19y+23y

    (36-19+23) y

    40y

    49a+21a+30

    70a+30

    10 (7a+3)
  2. 6 мая, 05:01
    0
    13 ь+19 ь=32 ь

    44 ь-37d

    34n+n=35n

    127q-q=126q

    36 у-19 у+23 у=40 у

    49 а+21 а+30=70 а+30