Помогите! 8 x 3/16 =, 9 x 2/3=, 3/4 x 8/9=, 7/12 x 3/14 =.

+3
Ответы (1)
  1. 1 марта, 02:53
    0
    Сокращайте 8 и 16 на 8 т е. 1*3/2=3/2=1 1/2; либо8*3/16=24/16=1 8/16=1 1/2