Решите пойжалуста блогодарен буду? - 35/81 + (-25/72)

+3
Ответы (1)
  1. 14 ноября, 12:16
    0
    -35/81 + (-25/72) = - 35 / (9*9) + (-25 / (8*9)) = - (35*8) / (81*8) + (- (25*9) / (72*9)) =

    = - 280/648 + (-225/648) = - (280+225) / 648 = - 505/648