Решите уровнение 1) (12 т-5 т) * 4 = 252 2) (4 п+3 п) * 11=154 3) 45: (4 т-т) = 3 4) (19 п-6 п) : 4=26 5) (16 т+5 т) : 18=7 6) (17 п-8 п) * 13=351

+3
Ответы (1)
  1. 17 марта, 01:03
    0
    (12 т-5 т) * 4 = 252

    7 т * 4 = 252

    21 т = 252

    т = 12

    (4 п+3 п) * 11=154

    7 п * 11 = 154

    77 = 154

    т = 2

    45: (4 т-т) = 3

    45:3 т = 3

    т = 15

    (19 п-6 п) : 4=26

    13 п: 4 = 26

    т = 8

    (16 т+5 т) : 18=7

    21 т: 18 = 7

    т = 6

    (17 п-8 п) * 13=351

    9 п * 13 = 351

    117 = 351

    п = 3