49-3x=34; 9y-89=55; 74-8z=2

+2
Ответы (1)
  1. 27 июня, 14:51
    0
    49-3 х=34; 3 х=49-34; 3 х=15; х=15:3; х=5

    9 у-89=55; 9 у=55+89; 9 у=144; у=144:9; у=16

    74-8z=2; 8z=74-2; 8z=72; z=72:8; z=9