1) 3/8 * (-2 2/3) ; 2) - 1,6*5/8; 3) - 7/8*1 1/7; 4) 4 2/3 * (-3/14) ?

1) 3 8/9 * (-2 2/3) ; 2) 8 1/6 * (-7 1/5) ; 3) 6 3/8 * (-2 6/11) ; 4) 10 4/7 * (-2 11/12) ; 5) 5 5/8 * (-7 4/15) ; 6) 7 5/9 * (-9 3/4) ?

+3
Ответы (1)
  1. 2 мая, 03:17
    0
    1) = 3/8 * (-8/3) = - 1; 2) = - 1 6/10*5/8 = = - 1 3/5*5/8=-8/5*5/8=-1; 3) = - 11/8=-1 3/8; 4) = 14/3 * (-3/14) = - 1