A) 3,7 - (8,3+4,5)

б) - (1,7x-4,5y) + 5,1y+3x

в) 0,4 (2,5a-2) - 1,7 (2-4a)

+3
Ответы (1)
  1. 12 февраля, 15:50
    0
    А) 3,7-11,8=-8,1

    б) - 1,7 х+4,5 у+5,1 у+3 х=1,3 х+9,6 у

    в) 1 а-0,8-3,4+6,8 а=7,8 а-4,2