Система х-2 у=5 2 х+у=9

+1
Ответы (1)
  1. 25 января, 23:48
    0
    2x+y=9

    x-2y=5

    пусть y=9-2x, тогда

    x - 9 + 2x=5 = >

    3x=14

    x=4 2/3

    y = - 1/3