1) 5 7/15 - (7 1/12 - (4 29/60 (2 1/5 - 5/6)) ; 2) 6 13/24 - ((14 7 / 24 - 10 31/48) - (2 3/4 - 1 7/12)) - 1 1/16

+3
Ответы (1)
  1. 20 декабря, 17:01
    0
    1) 5 7/15 - (7 1/12 - (4 29/60 (2 1/5 - 5/6)) = 3,8 - (5,9 - (7,15 (4,2-0,83)) = 3,8 - (5,9 - (7,15 (3,37)) = 3,8 - (5,9-24,1) = 3,8 - (-18,2) = 3,8+18,2=22