1) - 2/3 - (3 7/9) ; 2) 3/8 - (-2/3) ; 3) - 0,6 - (-2/5) ; 4) 0,25 - (-3/4) ?

+4
Ответы (1)
  1. 21 ноября, 20:17
    0
    -2/3 - (-3 7/9) = - 6/9+3 7/9 = 3 7/9-6/9=3 1/9

    3/8 - (-2/3) = 9/24 + 16/24=25/24=1 1/24

    - 0,6 - (-2/5) = - 0,6+0,4 = - 0,2

    0,25 - (-3/4) = 1/4+3/4=4/4=1 (0,25+0,75=1)