1) (-4,2) + 3; 2) (-90) : 15; 3) (7/12) - (-5/12) ; 4) (35) + (-8) ; 5) (-5/9) * (3/5) ; 6) (-100) * (0).

+4
Ответы (1)
  1. 5 августа, 17:23
    0
    (-4,2) + 3=-1,2

    (-90) : 15=-6

    (7/12) - (-5/12) = 12/12=1

    35 + (-8) = 27

    (-5/9) * (3/5) = (-1/3)

    -100*0=0