17/20+0,7 = 17/20-0,7 = 13/25+0,37 = 13/25-0,37 = 0,13+4/5 = 0,13-4/5

+3
Ответы (1)
  1. 1 февраля, 18:20
    0
    17/20+0,7=17/20+7/10 = (17+14) / 20=31/20=1 целая 11/20

    17/20-0,7=17/20-7/10 = (17-14) / 20=3/20

    13/25+0,37=13/25+37/100 = (52+37) / 100=89/100

    13/25-0,37=13/25-37/100 = (52-37) / 100=15/100=3/20

    0,13+4/5=13/100+4/5 = (13+80) / 100=83/100

    0,13-4/5=13/100-4/5 = (13-80) / 100 = - 67/100