X в квадрате+5x-24=0 решение

+3
Ответы (2)
  1. 9 марта, 19:23
    0
    По теореме виета корни х1 = - 8

    х2 = 3
  2. 9 марта, 19:48
    0
    Х2+5 х-24=0

    D=5*5-4 (-24) = 25+96=121 Корень из D=11

    Первый х = (-5-11) : 2=-16:2=-8

    Второй х = (-5+11) : 2=6:2=3

    Ответ: корни ур-ия: - 8; 3;