1,5*2/3=?

12/17*0,34+2/3*0,15=?

+2
Ответы (1)
  1. 2 ноября, 00:29
    0
    1,5 * 2/3 = 1 5/10 * 2/3 = 15/10 * 2/3 = 1,

    12/17 * 0,34 + 2/3 * 0,15 = 12/17 * 34/100 + 2/3 * 15/100 = 24/100 + 10/100 = 34/100 = 0,34