Х+4+х=16 чему равен х?

+4
Ответы (2)
  1. 23 сентября, 10:24
    0
    2 х = 16-4 2 х = 12 х = 6
  2. 23 сентября, 12:48
    0
    Х+4+х=16

    2 х=16-4

    2 х=12

    х=12:2

    х=6