Разложите на множители:

1) 11x-33xy

2) xy+x

3) a^4 - 2a^2

4) 20 x^3 y^2+4x^2y^3

5) a (b-5) - (b-5)

6) ac+bc-2 ad - 2 bd

7) 5ay - 3 bx + ax - 15 by

+1
Ответы (1)
  1. 6 декабря, 14:38
    0
    1) 11 х (1-3 у)

    2) х (у+1)

    3) a^2 (a^2-2)

    4) 4x^2y^2 (5x+y)

    5) (b-5) (a-1)

    6) c (a+b) - 2d (a+b) = (a+b) (c-2d)

    7) 5y (a-b) - x (b-a) = 5y (a-b) + x (a-b) = (a-b) (5y+x)