1/3+1/5=?

3/10+1/2=?

1/3-1/7=?

9/20+3/8=?

19/75-11/50=?

11/14+8/21=?

13/50-17/75=?

1-8/15=?

+4
Ответы (2)
  1. 19 июля, 13:17
    0
    1/3+1/5. 5/15+3/15=8/15

    3/10+1/2. 3/10+5/10=8/10

    1/3-1/7. 7/21-3/21=4/21

    9/20+3/8. 36/80+30/80=66/80=33/40

    19/75-11/50. 38/150-33/150=5/150=1/30

    11/14+8/21. 33/42+16/42=49/42

    13/50-17/75. 39/150-34/150=5/150=1/30

    1-8/15. 15/15-8/15=7/15
  2. 19 июля, 13:20
    0
    8/15

    8/10

    4/21

    1/30

    49/42

    1/30

    7/15