А) (3 3/5-2 1/15) * 5 = Б) (1 14/17 - 1 1/34) * 34 = В) 8 3/17*5 1/4 + 3 14/17 * 5 1/4=

+3
Ответы (1)
  1. 1 августа, 08:15
    0
    (3 9/15-2 1/15) * 5=1 8/15*5=23/15*5/1=23/3=7 2/3

    (1 14/17-11/34) * 34 = (1 28/34-11/34) * 34=1 17/34-11/34=1 6/34=1 3/17

    8 3/17*5 1/4+3 14/17*5 1/4=5 1/4 (8 3/17+3 14/17) = 5 1/4*12=21/4*12=21*3=63