А) (2.12+1 1.3) * 3 = Б) 3 5.14*7.9-2 3.14*7.9 В) 4 4.9*5.8+5.8*3 5 ю9

+4
Ответы (1)
  1. 9 января, 02:52
    0
    А)

    1) 12+11,3=13.42

    2) 13,42*3=40.26

    Б)

    1) 35.14*7.9=277.606

    2) 23.14*7.9=182.806

    3) 277,606-182,806=94,8

    в)

    1) 44.9*5,8=260,42

    2) 5.8*35.9=208,22

    3) 260,42+208,22=468,64