Решить неравенство

9 х в квадрате-12 х-9 х

+5
Ответы (1)
  1. 1 апреля, 20:52
    0
    9 х^2-12 х-9 х=0

    3 х (3 х-4-3) = 0

    3 х (3 х-7) = 0

    3 х=0 3 х-7=0

    Х=0 3 х=7

    х=7/3=2 1/3