Решите уравнение: (152x+32) * 6=192

20y+5y+y+19=227

+3
Ответы (2)
  1. 7 августа, 21:44
    0
    20 у+5 у+у+19=227 26 у=227-19 26 у=208 у=8
  2. 7 августа, 23:34
    0
    20 у+5 у+у+19=227

    26 у=227-19

    26 у=208

    У=8