6 5/27 - (x-1 2/9) = 3 20/81

+1
Ответы (1)
  1. 10 ноября, 10:31
    0
    6 5/27 - 3 20/81 = x-1 2/9

    6 15/81 - 3 20/81 = x-1 2/9

    2 76/81 + 1 2/9 = х

    х = 2 76/81 + 1 18/81 = 3 94/81 = 4 13/81