1) 2-3/5

2) 10-9/5

3) 7-6/1

4) 13-7/17

5) 1-3/2

+1
Ответы (1)
  1. 23 ноября, 15:39
    0
    1) 2-3/5=1 5/5 - 3/5=1 2/3;

    2) 10-9/5=10-1 4/5=9 5/5-1 4/5=8 1/5

    3) 7-6/1=7-6=1

    4) 13-7/17=12 17/17-7/17=12 10/17

    5) 1-3/2=1-1 1/2=1/2