576 : 6 · 8 - 200 : 8 · 5 =

300 : 4 : 25 + 679 : 7 =

(868 : 7 + 92) : 3 - 156 : 4 =

432 : 6 : (53 ·4 - 1000 : 5) =

?

+3
Ответы (1)
  1. 26 января, 21:37
    0
    1) 576:6*8-200:8*5=643

    1) 576:6=96

    2) 96*8=768

    3) 200:8=25

    4) 25*5=125

    5) 768-125=643

    2) 300:4:25+679:7=100

    1) 300:4=75

    2) 75:25=3

    3) 679:7=97

    4) 3+97=100

    3) (868:7+92) : 3-156:4=20

    1) 868:7=124

    2) 124+92=216

    3) 216:3=72

    4) 156:4 = 52

    5) 72-52=20

    4) 432:6: (53*4-1000:5) = 6

    1) 53*4=212

    2) 1000:5=200

    3) 212-200=12

    4) 432:6=72

    5) 72:12=6