А) 48²-31² = б) 8*9² = в) (6³-8²) : 38 = г) 15³-73*5 =

+3
Ответы (1)
  1. 12 мая, 11:45
    0
    А) (48-31) (48+31) = 17*79 = 1343

    б) 8*81 = 648

    в) (216-64) / 38 = 152/38 = 4

    г) 3375 - 365 = 3010