1) 5 (4-3 х) + 8 х

2) (2 у+5) * 4-11 у

3) 6 х-3 (х-7)

+1
Ответы (1)
  1. 2 октября, 19:19
    0
    1) 5 (4-3 х) + 8 х=20-15 х+8 х=20-7 х

    2) (2 у+5) •4-11 у=8 у+20-11 у=20-3 у

    3) 6 х-3 (х-7) = 6 х-3 х+21=3 х+21